Тайлър Смит от Остров Принц Едуард на лов за плейофи в Брайър в Реджина
Global News | 2024-03-06 | 16:42:35

Тайлър Смит все още не е бил роден, когато отбор от Остров Принц Едуард за последен път достигна до плейофите на канадския шампионат по кърлинг за мъже.

Summerside на Питър Макдоналд четворка достигна финалната четворка на Брайър през 1996 г. чрез победа в тайбрека, преди да падне от Дон Вестфал от Квебек в плейофа на Пейдж между третия и четвъртия поставен.

Смит, роден през 1998 г., е ръководил P.E.I. до старт с 4-1 в Montana's Brier през 2024 г.

Въпреки че предстоят все още трудни съперници, включително сблъсъка в сряда със защитаващия титлата си Брад Гушу, четворката на Crapaud Curling Club на Smith обърна внимание в Regina.

„За да поставите P.E.I. цветове на гърба си и да излезем и да се представим по начина, по който досега наистина означава много“, каза 25-годишният Скип след удвояване с 10-5 на Жулиен Смит от Квебек във вторник следобед.

„Получаваме много подкрепа от дома. Хората стават много, много заинтересовани, защото мина известно време, откакто P.E.I. беше четири и един в Brier. на върха на група B с 4-1.

Гушуе беше 4-2, а Матю Мануел от Нова Скотия беше с 3-3 пред Тремблей и Арън Случински от Алберта и двамата с 2-3.

Север Тревър Бонот от Онтарио (5-1) контролира група А с победа във вторник вечерта с 10-6 над Катлин Шнайдер от B.C. (3-3), след като победи Скот Хауърд от Онтарио (3-3) сутринта.

„Чувството е невероятно“, каза Боно. „Момчетата са толкова горди от начина, по който играха днес. Това е ден с две игри. Това е смилане. Изкормихме го. Не бяхме супер проницателни през цялото време, но устояхме и поддържахме вяра и вярвахме един в друг и се уверихме, че сме на върха.“

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и околностите Светът.

Четворката от Тъндър Бей имаше почивка в сряда, преди да завърши играта на билярд в четвъртък срещу Мат Дънстън от Манитоба (3-2) и Томас Скофин от Юкон (1-4).

Брендън Ботчър от Алберта и Рийд Карътърс от Манитоба бяха равностойни при 4-1 с победи във вторник.

Ботчър, който пропусна равенство за победата при загуба от Бонос предишната вечер, хвърли сложна двойна игра, за да довърши Мат Дънстоун от Манитоба при победа с 10-5 с отражение в плейофите.

Първите три отбора във всяка група от девет продължават към петъчния плейоф с шест отбора. Тайбрек игрите бяха елиминирани от формата. Резултатите един срещу друг са първият тайбрек.

„Е, определено може да е важно“, каза Ботчер. „Както видяхте тази седмица, имаше няколко сътресения по пътя, така че определено всяка победа, която можете да отбележите във вашата колона, е добра.

„Имахме 36 часа почивка след един вид сърцераздирателен загуба вчера и щеше да е лесно да излезем и може би да имаме някакви паяжини или част от това да се пренесе и си помислих, че излязохме и просто играхме страхотно тази вечер.”

Карудърс се възстанови от сутрешната загуба до пр.н.е. с победа със 7-3 над Джеймс Гратан от Ню Брънзуик (0-5) през нощта, когато Хауърд победи и Скофин с 8-3. пул, кумулативните резултати в бутона за теглене, който предхожда всяка игра, е следващата формула. Четирите съботни отбора на Page плейофа ще излязат от петъчния кръг с шест отбора.

Три загуби се считат за опасна зона на плейофа, въпреки че даден отбор достигна до плейофите за женския шампионат с четири загуби.

Смит , третият Адам Кокс и водещият Ед Уайт са съотборници трети пореден Брайър. Те стигнаха до 1-7 в Летбридж, Алта., и 2-6 миналата година в Лондон, Онтарио.

Вторият Крис Галант беше техен заместник в Летбридж. Той е брат на Брет, който спечели четири национални титли и световно първенство, играейки втори за Gushue, преди да се присъедини към Bottcher преди две години.

P.E.I. започна с малка загуба със 7-6 от McEwen преди серия от четири поредни победи.

„Всъщност се почувствахме супер комфортно там веднага“, каза Смит, който притежава и управлява компания за изкопни работи. „Първата игра от последните няколко години беше нещо като „о, Боже, това е първата ви игра в Brier, има 5000 души.“ Не можете да замените опита. Има голямо значение.“

Победителят от неделя ще представлява Канада на световното първенство от 30 март до 7 април в Шафхаузен, Швейцария и ще се завърне на Montana's Brier през 2025 г. в Келоуна, Британска Колумбия, като защитаващ шампион.

Победителят също печели място на олимпийски изпитания през 2025 г. в очакване на топ шест резултата на световното първенство.